Kwestie techniczne

Comments: No Comments

Instrukcja strony

Strona jest częścią seriwsu Przewodnik po Gdańsku. Uproszczona instrukcja strony znajduje się tutaj: Obsługa strony Przewodnik po Gdańsku

 

Duże pliki

Jeśli ktoś będzie miał potrzebę udostępnienie jakiegoś bardzo dużego pliku na potrzeby kursu, utworzymy serwer FTP, może się przydać zwłaszcza w przedegzaminacyjnej fazie gorączki wymiany notatek 😉

 

Własne artykuły, galerie, itd.

Ze względów bezpieczeństwa domyślne uprawnienia każdego nowozalogowanego nie pozwalają na umieszczanie własnych artykułów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dostęp uzyskać. Wystarczy kontakt a Adminem.

 

Wersja na komórki

Strona posiada wersję na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne. Uruchamia się automatycznie, po wpisaniu w komórce http://www.przewodnikgdanski.pl/kurs. Myślę, że ta funkcjonalność może być przydatna np. w przypadku jakiejś nagłej zmiany w planie wykładów.

 

Dodawanie własnego Avatara

Jednym ze sposobów, aby własna ikona/zdjęcie zdobiła wszystkie komentarze i wpisy użytkownika, jest założenie konta w serwisie http://pl.gravatar.com/. Należy tam założyć konto, wstawić zdjęcie, a wtedy:

na wszystkich stronach podobnych do naszej (wykonanych na bazie WordPress), gdzie będziecie zarejestrowani pod tym samym adresem e-mail, co w gravatarze, widoczna będzie ta ikona.

 

 

Jakie sprawy techniczne wymagają jeszcze omówienia?
Proszę o sugestie w komentarzach do tej strony.

No Comments - Leave a comment

Leave a comment


Welcome , today is poniedziałek, 25 marca 2019